ЗДО № 16 "Барвінок" Покровської міської ради Донецької області

Навчальний процес

Організація освітнього процесу  у  закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України “Про дошкільну  освіту” і спрямована на реалізацію  основних завдань  закладу.

Зміст освітнього процесу в  закладі  визначається  Базовим компонентом дошкільної освіти і  реалізується відповідно до програми розвитку дітей “Українське дошкілля”, що рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.03           №305,  навчальний рік  у ЗДО розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня.

У освітньому процесі закладу дошкільної освіти  використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, піші переходи, свята та розваги, гуртки тощо. Вони можуть бути організовані фронтально, підгрупами, індивідуально залежно від  віку дітей, педагогічної мети, матеріально-технічного забезпечення закладу, професійної майстерності педагога.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку є заняття з різних розділів програми (тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні та ін.).